Združenie vinosadských vinohradníkov a vinárov

Združenie vinosadských vinohradníkov a vinárov

logo Milovín Milovín

Marek Cielontko     Modranská 89     +421 904 464 665     milovin@milovin.sk     http://www.milovin.sk     Facebook
Milovín

Pri tvorbe vína sa riadime jednoduchosťou a používame pôvodné tradičné postupy. Pomleté hrozno nechávame macerovať na šupkách 20 hodín až niekoľko týždňov. Mušt spracovávame bez použitia moderných technológií a biele víno získavame výhradne zo samotoku. Kvasenie prebieha pomocou zákvasu zo spontánne rozkvaseného hrozna z nášho vinohradu.

V každej sezóne sa tešíme najmä z produkcie oranžového vína, ktoré sme nazvali Hrdza. Je to víno z bielych odrôd hrozna kvasených na šupkách niekoľko týždňov. Vďaka tomu má komplexnú, intenzívnu chuť, ktorá je novým objavom pre väčšinu našich zákazníkov. Hrdza je unikátny zmyslový zážitok

Mladé víno nechávame zrieť na jemných kaloch. Víno chránime len minimálnym množstvom síry alebo sú naše vína úplne bez síry. Všetky naše vína sú suché a nefiltrované, vhodné pre vegetariánov a vegánov.

Náš desaťárový vinohrad zveľaďujeme a postupne rekultivujeme. Používame v ňom výhradne ekologickú ochranu a v zime sa o kosenie starajú naše dve ovečky, Amálka a Betuška. Z hrozna nášho eko vinohradu vyrábame cuvée Zrnko. Hrozno na ostatné naše vína nakupujeme od drobných pestovateľov z okolia.

U nás vo Vinosadoch radi usporiadame aj ochutnávku našich vín pre 6 až 10 osôb v našom vinohradníckom dome.

V snahe vyrábať víno tradičnými postupmi a s komplexnou chuťou nás povzbudzuje vzrastajúca komunita podobne zmýšľajúcich vinárov na Slovensku aj vo svete.


Rok vzniku vinárstva: 2015
Plocha vinohradov: 10 árov

Späť na členov

Putovanie za vínom

z pivnice do pivnice

Vinári a vinohradníci

20+ členov

To najlepšie víno

spod Malých Karpát