Združenie vinosadských vinohradníkov a vinárov

Združenie vinosadských vinohradníkov a vinárov

logo Vinárstvo Durdovanský Vinárstvo Durdovanský

Dušan Durdovanský     Školská 21     +421 903 433 110     durdovansky@durdovansky.sk     http://www.durdovansky.sk/     Facebook
Vinárstvo Durdovanský

Rodinné vinárstvo Dušana Durdovanského sa nachádza vo Vinosadoch, v obci ktorá sa rozprestiera pod úpätím Malých Karpát medzi známymi vinohradníckymi mestečkami Pezinkom a Modrou. Dušan Durdovanský sa venuje vínu profesionálne od roku 1990. Výroba vína je založená na starostlivom spracovávaní hrozna, ktoré nakupujeme od pestovateľov hrozna. Pri výrobe vína sa snažíme spájať modernú výrobu s tradičnou. Výsledkom sú vína vysokej kvality za primeranú cenu.

Filozofia vinárstva Dušana Durdovanského je založená na produkcii akostných odrodových vín a akostných vín s prívlastkom. Hrozno, z ktorého pochádza produkcia vín je dopestované v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Vinárstvo sa svojou výrobou zameriava na odrody bielych vín akými sú: Veltlínske zelené, Müller thurgau, Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Devín, Rulandské biele, z červených vín nájdete v pivnici Alibernet, Frankovku modrú, Svätovavrinecké, Cabernet sauvignon a Dunaj. Vína majú v ponuke vybrané reštauračné zariadenia a rovnako si ich môže zadovážiť každý milovník vína. Zárukou kvality je aj množstvo ocenení získaných na výstavách na Slovensku i v zahraničí.


Rok vzniku vinárstva: 1990
Plocha vinohradov: 2 hektáre

Späť na členov

Putovanie za vínom

z pivnice do pivnice

Vinári a vinohradníci

20+ členov

To najlepšie víno

spod Malých Karpát